MONTAŻ WIĄZAŃ NARCIARSKICH

Montaż i regulacja wiązań narciarskich to czynności, które nie tylko wpływają na komfort jazdy, ale też zwiększają bezpieczeństwo na stoku. Odpowiednio wyregulowane narty pozwalają także łatwiej opanować podstawy prawidłowej techniki jazdy. Ważne jest więc, by wiązania zostały zamocowane w umiejętny sposób. Nie masz pojęcia, jak to zrobić? Zgłoś się do naszego warsztatu!

Montaż wiązań i regulacja – dlaczego są ważne?

Sam montaż wiązań nie jest czynnością skomplikowaną. Polega ona w zasadzie na umiejscowieniu mechanizmów do zapinania butów na frontowych częściach desek. Należy jednak wiedzieć, gdzie takie wiązania umieścić i w jaki sposób, by nie popsuć nart.

Po przytwierdzeniu wiązań następuje dopiero proces regulacji, czyli ustawienie ich w taki sposób, by mocno trzymały but, ale jednocześnie w chwili upadku łatwo uwolniły naszą nogę z zaczepu, co może uchronić nas przed poważniejszą kontuzją. Samodzielna regulacja, szczególnie przez początkujących amatorów białego szaleństwa, nie jest wskazana. Zbyt mocne przytwierdzenie butów do mechanizmu sprawić może, że narty nie będą wypinać się po upadku. Z kolei zbyt luźna regulacja sprawi, że obuwie narciarskie nie będzie stabilnie trzymać się deski w trakcie jazdy, co sprowadza na nas spore niebezpieczeństwo. Dlatego też zaleca się, by montaż wiązań narciarskich oraz ich pełna regulacja były przeprowadzone przez specjalistów.


Montaż wiązań narciarskich Wrocław – co oferujemy?

W naszym serwisie oferujemy w pełni profesjonalny montaż wiązań w każdym typie nart, a także regulujemy wiązania biorąc pod uwagę indywidualne czynniki klienta. Uwzględniamy wagę użytkownika sprzętu, poziom umiejętności, wzrost oraz wiek. W ten sposób wiązania są dopasowane pod konkretnego narciarza, a to zwiększa komfort i bezpieczeństwo jazdy.
Nasi specjaliści posiadają doświadczenie w montażu wiązań i ich regulacji. Jesteśmy pasjonatami sportów zimowych, więc zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, by użytkowany sprzęt był jak najlepiej przygotowany do jazdy po stoku w każdym aspekcie.
Masz pytania lub wątpliwości? Zgłoś się do Sportowego Warsztatu!


SERWIS NART

SPORTOWY WARSZTAT

W profesjonalny sposób przygotowujemy sprzęt narciarski do białego szaleństwa!