WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU LAWINOWEGO

Oferujemy wypożyczenie nie tylko sprzętu narciarskiego oraz gogli, kasków, kijów i pokrowców. W naszym serwisie istnieje również możliwość wypożyczenia profesjonalnego sprzętu lawinowego, który może okazać się zbawienny w chwili zagrożenia życia. Szczególnie zalecamy go narciarzom, którzy wybierają się w wysokie partie gór, by spróbować swoich sił poza wyznaczonymi szlakami. Fani freeride’u powinni wcześniej zaopatrzyć się w detektor, łopatę i specjalną sondę. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy zestaw „Lawinowe ABC”, w skład którego wchodzą wszystkie niezbędne sprzęty w chwili zejścia lawiny. Jeśli więc masz zamiar wybrać się w wyższe partie gór – nie zwlekaj i już teraz zaopatrz się w niezbędny sprzęt lawinowy. W tak ekstremalnych warunkach wystarczy chwila nieuwagi, by doprowadzić do zejścia ogromnych ilości śniegu. Odpowiednio wyposażenie narciarza lub górskiego wędrowcy może jednak skutecznie uratować mu życie. Dzięki sprzętowi lawinowemu wzrasta szansa na uratowanie w kryzysowej sytuacji siebie lub kogoś, kto nieoczekiwania znalazł się pod śnieżną kopułą.

Wypożyczalnia sprzętu lawinowego – cennik

Istnieje możliwość wypożyczenia kompletnych zestawów lawinowych:

 • detektor
 • łopata
 • sonda

Zestaw LAWINOWE ABC ( detektor PIEPS DSP SPORT + łopata + sonda 220 cm / 280 cm / 320 cm):

 • 1-3 dni: 40zł/dzień
 • 4-7 dni: 35zł/dzień
 • Powyżej 7 dni: 30zł/dzień
 • Kaucja: 700zł

PLECAK LAWINOWY

 • 1-3 dni: 90zł/dzień
 • 4-7 dni: 75zł/dzień
 • Powyżej 7 dni: 65zł/dzień
 • Kaucja: 500zł

Możliwość odbioru na terenie Wrocławia lub wysyłka paczkomatem InPost.

*Powyżej 200zł wysyłka w obie strony w cenie wypożyczenia (Paczkomaty InPost) . lub kurier za dopłatą 20zł.
*Poniżej 200zł wysyłka w obie strony płatna dodatkowo 20zł (Paczkomaty InPost) lub 40zł kurier.

Zestaw Lawinowe ABC wysyłany jest w przygotowanym opakowaniu wraz z etykietą zwrotną. Nie musisz więc zgłosić się osobiście naszym punkcie. Skontaktuj się z nami, złóż zamówienie, a my wyślemy sprzęt lawinowy pod wskazany adres!

Wypożyczalnia sprzętu lawinowego – dlaczego warto?

Górskie przeprawy oraz jazda na nartach po niewyznaczonych trasach wymagają pokory. Warunki pogodowe na wysokich wysokościach zmieniają się dosłownie w oka mgnieniu, a dosłownie moment naszej nieuwagi lub zwykły pech może doprowadzić do zejścia lawiny. Wiele osób bagatelizuje tę sprawę i traktuje zimowe wspinaczki lub freeride jako zwykłą zabawę. Tymczasem, tego typu aktywności wymagają nie tylko niezbędnej wiedzy o górach, ale także odpowiedniego przygotowania. Sprzęt lawinowy, na czele z „Lawinowym ABC”, który jest swojego rodzaju elementarzem każdego miłośnika gór, to ekwipunek zwiększający szanse na to, że w chwili zejścia lawiny uratujemy siebie lub kogoś innego. Być może nigdy nie przyjdzie Ci stanąć oko w oko z lawiną (tego Ci zresztą życzymy). Nie jest jednak wykluczone, że przyjdzie Ci zmierzyć się z tym żywiołem. Człowiek w starciu z lawiną jest na zdecydowanie niższej pozycji. Aby zwiększyć bezpieczeństwo swoje i innych uczestników wyprawy, posiadanie profesjonalnego sprzętu lawinowego jest po prostu niezbędne.

Wypożyczalnia sprzętu lawinowego – Kontakt

SPORTOWY WARSZTAT

W profesjonalny sposób przygotowujemy sprzęt narciarski do białego szaleństwa!