Ostrzenie nart we Wrocławiu

Ostrzenie nart zalicza się do podstawowych czynności serwisowych, o których pamiętać powinien każdy amator białego szaleństwa. Dobrze naostrzone deski zapewniają nie tylko lepszy komfort jazdy, ale też zwiększają bezpieczeństwo podczas szusowania na stoku.

Ostrzenie nart – po co?

Ostrzenie nart, podobnie zresztą jak smarowanie, ma bardzo duży wpływ na przyjemność w czasie jazdy po stoku. Przede wszystkim, odpowiednio przygotowane krawędzie desek, ułatwiają wykonywanie wszystkich manewrów. Szusowanie na stępionych nartach jest oczywiście możliwe, ale nie przynosi żadnej frajdy, a na dodatek naraża nas na różnego rodzaju kolizje. Jeśli więc zależy nam na odpowiednim komforcie oraz bezpieczeństwie, powinniśmy przed wyruszeniem na stok oddać narty do serwisu.

Ostrzenie nart – dlaczego warto powierzyć je nam?

Nieumiejętne naostrzenie nart może spowodować, ze jazda na takim sprzęcie stanie się uciążliwa. Manewry okażą się nieprecyzyjne, a my będziemy musieli wkładać w ich wykonanie więcej wysiłku. W skrajnych przypadkach źle naostrzone deski mogą doprowadzić do upadku i w ostateczności do kontuzji. Dlatego też ważne jest, aby serwis został przeprowadzony w odpowiedni sposób. Sepcjaliści ze Sportowego Warsztatu mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w ostrzeniu nart. Posiadamy niezbędną wiedzę oraz narzędzia, dzięki którym idealnie przygotujemy Twój zimowy sprzęt do sezonu. Nie ma znaczenia, na jakich nartach jeździsz, czy jedziesz na stok po raz pierwszy, czy też może przygotowujesz się do profesjonalnych zawodów. Naostrzymy zarówno klasyczne zjazdówki, jak i profesjonalne deski do freeride’u.

Do każdego przypadku podchodzimy w indywidualny sposób. Najpierw przygotujemy narty do serwisu, czyszcząc je, a dopiero później zabieramy się za ich ostrzenie.

Specjalizujemy się także w szlifowaniu ślizgu oraz smarowaniu nart. Jeśli potrzebujesz pomocy w doprowadzeniu spodów swoich desek do stanu używalności – zgłoś się do nas!


Jak często ostrzyć narty?

Narty należy naostrzyć przed rozpoczęciem sezonu zimowego. Nawet niewiele używany sprzęt z zeszłego roku powinien przejść pełen przegląd, zanim zostanie wykorzystany do pierwszego zjazdu w nowym sezonie. Ponadto warto też kontrolować stan krawędzi w czasie zimy. Po kilku intensywniejszych wypadach w góry, narty mogą się zwyczajnie wytępić. Jeśli więc poczujesz, że komfort jazdy zaczyna spadać, a krawędzie nart nie są ostre, zgłoś się do naszego serwisu.


Ostrzenie nart – czy mogę zrobić to samodzielnie

W Internecie znaleźć można wiele poradników, w których wyjaśnione jest, jak umiejętnie naostrzyć narty. Proces ten jest możliwy do samodzielnego wykonania, ale nigdy nie uda nam się uzyskać efektu choćby podobnego, jaki gwarantujemy w naszym warsztacie. Na dodatek, samodzielne ostrzenie wiąże się z dużym ryzykiem uszkodzenia sprzętu. Warto też wiedzieć, że różne typy nart należy ostrzyć w inny sposób. Jeśli nie masz takiej wiedzy i nie chcesz narażać się na dodatkowe wydatki związane z kupnem nowych nart – skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści z pewnością pomogą Ci naostrzyć deski i przygotować ich ślizg do białego szaleństwa!


SERWIS NART

SPORTOWY WARSZTAT

W profesjonalny sposób przygotowujemy sprzęt narciarski do białego szaleństwa!