Smarowanie nart we Wrocławiu

W Sportowym Warsztacie oferujemy profesjonalne smarowanie nart. Zadbamy, aby ślizg Twojego zimowego sprzętu był przygotowany na nawet najbardziej wymagające stoki. Zapomnij o samodzielnych i nieskutecznych metodach smarowania nart w domu. Jeśli zależy Ci na odpowiednim komforcie jazdy i bezpieczeństwie, zgłoś się do nas! W krótkim czasie doprowadzimy Twoje deski do odpowiedniego stanu.

Smarowanie nart – po co?

Wiele osób zastanawia się, czy smarowanie nart jest koniecznie. Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna – narty należy smarować i to bardzo systematycznie. Ich ślizg wykonany jest z polietylenu, często określanego jako P-tex. Materiał ten, choć trwały i zdaniem wielu narciarzy w swej materii bardzo śliski nawet bez wspomagania chemicznymi dodatkami, zużywa się w czasie jazdy. Wilgoć, wystające ze śniegu drobinki piasku i kamienie, ostre krawędzie zamarzniętego śniegu oraz sam transport sprzętu – wszystko to sprawia, że spody nart z czasem tracą na jakości, a to bezpośrednio przekłada się na jazdę. Większość amatorów białego szaleństwa uważa, że smarowanie nart ma na celu jedynie „przyspieszyć” szusowanie na dwóch deskach. Nic bardziej mylnego – smarowanie oczywiście wpływa na prędkość uzyskiwaną przez narciarzy, ale też zwiększa komfort oraz bezpieczeństwo jazdy, a na dodatek konserwuje ślizg nart. Na odpowiednio nasmarowanych nartach łatwiej wykonuje się wszystkie manewry, a śnieg nie przykleja się do spodu desek.

Smarowanie nart – kiedy należy wykonać?

Narty na pewno należy nasmarować przed pierwszym zjazdem w sezonie. W większości przypadków sprzęt przeleżał całą wiosnę, lato i jesień na strychu lub w piwnicy, a to oznacza, że smar z poprzedniej zimy może okazać się niewystarczający. W takim przypadku zalecamy oddanie nart do naszego Warsztatu. Odpowiednio je nasmarujemy i przygotujemy do nowego sezonu.
Ponadto narty należy smarować też w trakcie zimy. Najlepiej robić to systematycznie, by nie tracić przyjemności z jazdy. Jeśli tylko zauważysz, że komfort szusowania na stoku spada, a poszczególne manewry wykonuje się trudniej, może to oznaczać, że deski potrzebują serwisu. Musimy pamiętać, że nawet jazda po śniegu idealnym dla nart – lekkim i puchowym – wpływa na ich eksploatację. Uprawianie narciarstwa nawet w takich warunkach powoduje, że między ślizgiem a podłożem powstaje tarcie, które wpływa na kondycję spodów nart. Im śnieg cięższy lub ostrzejszy, tym smar na ślizgu zużywa się szybciej. Dlatego też należy zadbać o systematyczne smarowanie nart w trakcie sezonu.

Sytuacją skrajną jest tzw. wyjałowienie ślizgu, które objawia się specyficznym białym nalotem na spodach. W takim wypadku nie należy zwlekać i czym prędzej zlecić smarowanie w naszym warsztacie.

Należy też pamiętać, że niesmarowane narty tracą możliwość wchłaniania smaru. Jeśli więc będziemy dbać o narty systematycznie, będziemy mieć pewność, że kolejne smarowania przyniosą spodziewany efekt.

Smarowanie nart Wrocław – co nas wyróżnia?

W Sportowym Warsztacie oferujemy przede wszystkim smarowanie nart na gorąco. Posiadamy odpowiedni sprzęt, dzięki czemu cały proces przebiega w profesjonalny sposób. Oddając do nas swoje narty możesz mieć pewność, że usługa zostanie wykonana według najwyższych standardów. Nie musisz obawiać się, że struktura smaru zostanie źle nałożona lub dojdzie do przegrzania ślizgu. Mamy wieloletnie doświadczenie w serwisowaniu nart i wiemy, w jaki sposób się z nimi obchodzić. Powierzony nam sprzęt doprowadzamy do odpowiedniego stanu, zwracając uwagę na najdrobniejsze szczegóły.
Oferujemy także pełną regenerację ślizgu. Jeśli z jakiegoś powodu doszło do poważnego defektu tego elementu desek, jesteśmy w stanie przywrócić je do stanu używalności. Skontaktuj się z nami, a my postaramy się pomóc uratować Twoje narty!


SERWIS NART

SPORTOWY WARSZTAT

W profesjonalny sposób przygotowujemy sprzęt narciarski do białego szaleństwa!